Skip links

ZIEPJAKMENS VEIDI

Kopumā ziepakmens ir dabīgs akmens, ar kuru ir viegli strādāt, pateicoties lielajam talka saturam. Ziepjakmens piemērotība izmantošanai kamīnos balstās arī uz citiem minerāliem un akmens struktūru.

Ziepakmens veidi ir skaidri un precīzi klasificēti un nosaukti, pamatojoties uz to minerālu sastāvu.
Akmeni ar talka saturu 35–75% sauc par ziepjakmeni.
Ziepjakmens satur no 35% līdz 75% talka. Cieto silikāta iežu (piemēram, serpentīna un amfibola) saturs nedrīkst pārsniegt 35%. Papildus talkam ziepjakmeņi satur arī citas minerālvielas: tie var būt dažādi karbonāti, hlorīti, amfiboli, serpentīni, piroksēni, olivīni, oksīdi un sulfīdi.
 
Kad ir zināms citu minerālu daudzums, tad ziepjakmeni var nosaukt pēc ziepjakmens sugu klasifikācijas.

Ziepjakmens satur no 35% līdz 75% talka. Cieto silikāta iežu (piemēram, serpentīna un amfibola) saturs nedrīkst pārsniegt 35%. Papildus talkam ziepjakmeņi satur arī citas minerālvielas: tie var būt dažādi

Zaļakmens joslā Nunnanlahti apgabalā ir vairāki ziepjakmens masīvi. Saskaņā ar pētījumiem tie satur dažādu veidu ziepjakmeņus: vienā vietā var būt vairāki dažādu struktūru ziepjakmeņu veidi. Lai pazītu akmeni, to izvēlētos un izmantotu izstrādājumam, ir nepieciešamas profesionālas zināšanas.

Ar gaišo krāsu kartē ir apzīmēti vairāki ziepjakmens masīvi zaļakmens joslā Nunnanlahti apgabalā. Attēls GTK.

Pētījumi ir parādījuši, ka zaļakmens joslā Nunnanlahti apgabalā ir plašs dažādu ziepjakmens veidu klāsts.
Kopš uzņēmuma vēstures sākuma NunnaUuni ir ieguldījis ievērojamus pūliņus ziepjakmens veidu izpētē un iegūšanā. NunnaUuni kamīni ir izgatavoti no Mammutti ziepjakmeņa, kurš ir slāņveida magnezīta ziepjakmeņa veids.